Pizsamaparti tájékoztató

Éjszaka a várban Pizsamaparti, azaz történelmi hétpróba a sárospataki Rákóczi várban

- Mit rejt Szent Erzsébet köténye?
- Megtudhatjuk mi az évszámtan
- Üzenetek a 16-17. századból
- Hová vezetnek a kémlelőfolyosók?
- Kivezetnek-e a pince különleges járatai?
- Nyílik-e a koporsófedél?
- És a legszemfülesebbek megtalálják a Vörös-torony kincsét?

A Da Vinci PIZSAMAPARTI olyan egyedülálló program, amelyen a 7-13 éves gyermekek élményeken keresztül, szórakoztató módon ismerkednek meg a helyszínekhez kapcsolódó tematikákkal.

Videóösszefoglaló a premier rendezvényről:

MEGKÖZELÍTÉS:

SZÁLLÁSAJÁNLAT SZÜLŐK, KÍSÉRŐK RÉSZÉRE:

PROGRAMLEÍRÁS:

A Éjszaka a várban program keretében a sárospataki Rákóczi vár Vörös-tornyával ismerkedhetnek meg az ottalvós programon a pizsamás felfedezők. A pincétől az ágyúteraszig, az épület legtetejéig jutnak a történelmi hétpróba résztvevői.

A Vörös-torony ötszintes, későreneszánsz lakótorony. A pinceszint alsó kerengőfolyosója épp úgy titkokat őriz, miként középső kerengő.
Egy kincskereső térkép segítségével haladnak a gyerekek. Izgalmas felfedezések, feladatok közepette fedezik fel a torony járatait, különleges üzeneteit. Bejutnak a vár kápolnájába épp úgy, miként a harmadik, a látogatók előtt lezárt felső lőréses folyosóba is. Bízunk abban, hogy a Vörös-torony kincsét mindenki megtalálja. Hiszünk abban, hogy az igazi kincset élményeik által is magukkal viszik.
Az izgalmas felfedező túrához kapnak a térkép mellé egy fejlámpát is.

Az éjszakai programban a Da Vinci Learning csatorna díjnyertes oktató műsorainak segítségével interaktív élményóra keretében is bővítik várakról, lovagokról szóló ismereteiket.

A rendezvény programelemei: ismerkedési játék, exkluzív éjszakai túra a várban, Da Vinci Learning élményóra, csendesedés, mese, alvás, vacsora, reggeli.

JELENTKEZÉS:
A pizsamaparti előzetes jelentkezéshez kötött, jelentkezni privát üzenetben vagy a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen lehet.
Szükséges információk a jelentkezéshez: résztvevő neve és életkora, szülő/gondviselő neve, elérhetőségei (emal cím + telefonszám, számlázási cím).

ÁRAK: 7900 Ft/ fő
A pizsamaparti belépőjegy tartalma:
- Rákóczi Múzeum belépő
- interaktív élményóra (filmnézés, kérdés-felelet, makettezés, szórakozás)
- Történelmi hétpróba program: exkluzív éjszakai kalandtúra a sárospataki Rákóczi várban
- 12 órás felügyelet
- Könnyű vacsora (sós, töltött péksütemény, ásványvíz)
- Reggeli (péksütemény/joghurt + kakaó/tea/gyümölcslé,
- Hálózsák biztosítása az alváshoz, amennyiben nem áll rendelkezésre,
- Búcsúajándék
- Kedvezményes Családi belépőjegy vásárlására szóló kupon 2 felnőtt és 2 gyermek részére.

Minimális létszám: 25 fő, maximális létszám 35
Lemondási határidő: rendezvény előtt egy héttel. Lemondási határidő után történt visszamondás esetén a belépőjegy kiszámlázásra kerül.

Fizetés átutalással vagy készpénzben a helyszínen.

SZÜKSÉGES FELSZERELÉS OTTHONRÓL:
- tisztasági csomag
- váltózokni
- pizsama
- polifoam
- hálózsák - amennyiben nem áll rendelkezésre, biztosítjuk, kérjük előre jelezni, mert korlátozott darabszámban áll rendelkezésre!
- szükség esetén plusz élelem: keksz vagy más szilárd állagú étel, ásványvíz
- rossz idő esőkabát az éjszakai túrához
- a gyerekek 20C hőmérsékletű szobában fognak aludni, kérjük ezt figyelembe venni a pizsama kiválasztásánál.
- 2 db 100 Ft-os és 1 db 5 Ft-os vert pénzérme készítéséhez/fő
- fakultatív: papucs, saját kispárna