Szervezeti felépítés

A MNM Rákóczi Múzeuma élén az Igazgató áll, akit a gazdasági vezető és a Magyar Nemzeti Múzeum Főigazgató II. minden funkciójában teljes körűen helyettesít.

Feladata: a MNM Rákóczi Múzeuma szakmai és ügyviteli tevékenységének szervezése, irányítása, gyűjteményei gyarapítása, megóvása és feldolgoztatása, a MNM Rákóczi Múzeuma tudományos és közművelődési tevékenységének hasznosítása.

Szakmai szervezeti egység:

• Muzeológusok, tárlatvezetők, teremőrök

• Gyűjteménykezelő

• Fotós – restaurátor

Feladatai: Régészeti ásatásokon való részvétel, a gyűjtemények, és segédgyűjtemények gyarapítása és feldolgozása, bemutathatóvá és kutathatóvá tétele, megelőző műtárgyvédelme, illetve állományvédelme és/vagy az abban való közreműködés, valamint az intézmény közművelődési és szolgáltatói tevékenységében való részvétel.

• A múzeumban lévő műtárgyak általános restaurálása,tisztítása, konzerválása, állagmegóvása.

• Gyűjtemények kezelését és annak adminisztrációját végzi.

• A gyűjteményagyag nyilvántartásához a tárgyról felvételeket készít, tárol.